Światowy Dzień Biegania

Światowy Dzień Biegania obchodzi się corocznie w pierwszą środę czerwca. Jest to święto, które nie tylko zachęca do biegania, ale także podkreśla korzyści płynące z uprawiania tej aktywności.

Ruch towarzyszy nam od pierwszych lat życia. Od stawianych pierwszych kroków po czasami długodystansowe trasy. Jest elementem nieodzownym, a połączony z niesieniem pomocy innym daje – jak się okazuje – wiele satysfakcji i zadowolenia!

Wśród kadry naszej Szkoły jest wiele osób uprawiających sport. Dla jednych jest to sposób na prozdrowotny tryb życia, inni szukają sposobu na siebie, na odreagowanie, na pożyteczne spędzenie czasu wolnego. Cel tak naprawdę jest jeden. Kiedy robimy to, co lubimy, doświadczamy uczucia szczęścia. Niewątpliwie tego stanu doświadczają nasi funkcjonariusze, u których sport zagościł w życiu na stałe.

Mł. asp. Leszek Koźmiński i kom. Jarosław Pińkowski ze Szkoły Policji w Pile z medalami na szyi i w koszulkach z numerami startowymi

Uprawienie sportu w życiu mł. insp. Leszek Koźmińskiego – naczelnika Wydziału Prezydialnego jest nieodzownym elementem. Na co dzień chętnie włącza się w akcje charytatywne, a gdy może połączyć je z bieganiem czy jazdą na rowerze, nie waha się ani chwili. W tym sezonie ma już za sobą 600 km „w nogach”.

Kom. Jarosław Pińkowski na co dzień młodszy wykładowca Zakładu Prawa i Kryminalistyki, prowadzi zajęcia z prawa karnego procesowego i materialnego na szkoleniach zawodowych podstawowych oraz wielu kursach specjalistycznych. Bieganie – jak sam mówi – to jego pasja, styl życia oraz sposób na aktywne spędzanie czasu wolnego i możliwość odreagowania stresu.

W ostatnią niedzielę mł. insp. Leszek Koźmiński oraz kom. Jarosław Pińkowski wystartowali w dziesiątym,  jubileuszowym biegu 10 km „Szpot” w Swarzędzu. Jednym z największych biegów ulicznych na tym dystansie. Tysiące biegaczek i biegaczy na starcie, wielu kibiców na trasie, wspaniała atmosfera, radość i duch współzawodnictwa towarzyszyła biegaczom od pierwszych minut tego wyjątkowego wydarzenia. Poza aspektem sportowym organizatorzy kontynuują program niesienia pomocy – w tym roku trafiła do Joasi Tomaszewskiej, dzielnie walczącej z nowotworem złośliwym.

Wspólne zdjęcie biorących udział w biegu policjantów ze Szkoły Policji w Pile i policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Złotowie, z medalami na szyi

Udział w biegu przyniósł naszym zawodnikom ogrom satysfakcji! Kom. Jarosław Pińkowski zajął 4. miejsce w klasyfikacji Mistrzostw Polski Policji, mł. insp. Leszek Koźmiński uplasował się na wysokim 13. miejscu, czym pobił swoje wszystkie dotychczasowe rekordy! Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy gorąco nie kibicowali naszym absolwentom, a jednocześnie funkcjonariuszom wielkopolskich jednostek terenowych Policji. Nasza koleżanka z Komendy Powiatowej Policji w Złotowie st. sierż. Monika Kapera zajęła najwyższy stopień na podium, uzyskując tytuł najszybszej policjantki Polskiej Policji!

Wszystkim biegaczom życzymy samych sukcesów, kolejnych rekordów życiowych i wytrwałości w swojej pasji! A my, patrząc na naszych biegaczy, nie mamy wątpliwości, że korzyści płynące z regularnej aktywności fizycznej są wielopoziomowe. Nie tylko prowadzą do wzmocnienia ciała – przez co lubimy się i akceptujemy, ale dodatkowo wspierają rozwój oraz uczą dyscypliny i rozładowują napięcie.

 

MP/MP

 

 

Powrót na górę strony