Stowarzyszeni

Kończący się 2017 rok, w którym zrealizowano liczne edycje kilkunastu kursów specjalistycznych przeznaczonych w głównej mierze dla policjantów służby kryminalnej, wymaga wspomnienia o nauczycielach stowarzyszonych.

 Są to policjanci delegowani do czasowego pełnienia służby do Szkoły Policji w Pile w celu realizacji procesu dydaktycznego z uwagi na posiadane kwalifikacje, umiejętności i doświadczenie zawodowe.

Nasza oferta szkoleniowa, proponowana policjantom z całego kraju, dotyczy nierzadko bardzo specjalistycznej wiedzy i wysoce praktycznych umiejętności, które powinni nabyć słuchacze poszczególnych kursów. Dotyczą one najczęściej tematyki: poszukiwania osób zaginionych, prowadzenia nadzoru nad pracą dochodzeniowo-śledczą, prowadzenia współpracy z OZI, problematyki zabezpieczenia majątkowego, handlu ludźmi i zwalczania przestępczości gospodarczej.

Specjalistycznej wiedzy oraz dostępu do odpowiedniego sprzętu i materiałów wymagają także niejedne zajęcia na kursie specjalistycznym dla techników kryminalistyki. Tradycją jest już, że podczas realizacji tematu „Oględziny miejsca wybuchu”, do udziału w zajęciach teoretycznych i praktycznych zapraszamy ekspertów zajmujących się na co dzień wspomnianymi zagadnieniami - biegłego z zakresu badań fizykochemicznych, podinsp. Sergiusza Błażejczaka z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Poznaniu oraz dwóch specjalistów Zespołu Minersko-Pirotechnicznego Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Poznaniu.

Po raz kolejny dali oni szansę adeptom techniki kryminalistycznej przećwiczenia, w odpowiednio symulowanych warunkach, zasad i sposobów zabezpieczania śladów powybuchowych, ze szczególnym uwzględnieniem prawidłowego i jak najlepszego ich wykorzystania w dalszych czynnościach wykrywczych.

 

Leszek Koźmiński

 

Powrót na górę strony