Między kryminalistyką a fikcją literacką
O tym, jak bardzo świat literackiej fikcji potrafi korzystać z doświadczeń praktyki kryminalistycznej dowiadujemy się każdorazowo podczas współorganizowanego ...
O tym, jak bardzo świat literackiej fikcji potrafi korzystać z doświadczeń praktyki kryminalistycznej dowiadujemy się każdorazowo podczas współorganizowanego przez Szkołę Policji w Pile Festiwalu Kryminału „Kryminalna Piła”.
Nic zatem dziwnego, że coraz częściej podczas imprez o charakterze kulturalnym autorzy kryminałów i ich czytelnicy żądni są spotkań z realiami służby policyjnej. Taką szansę mieli podczas niedawnej Bydgoskiej Afery Kryminalnej uczestnicy wykładu połączonego z warsztatami dla publiczności poprowadzonego przez podinsp. Leszka Koźmińskiego, zastępcę kierownika Zakładu Służby Kryminalnej oraz młodszego wykładowcę podkom. Pawła Leśniewskiego.
Uczestnicy spotkania mogli usłyszeć o metodach ujawniania i zabezpieczania śladów daktyloskopijnych, traseologicznych, mechanoskopijnych i biologicznych. Próbowali również, jak to jest być technikiem kryminalistyki i szukać tego, czego nie widać gołym okiem. Największe wrażenie zrobiła jednak zawartość walizki kryminalistycznej, która stanowi oręż każdego technika kryminalistyki.
autor: Marzena Brzozowska
(20.05.16)