Przestępczość internetowa

Data publikacji 19.12.2014

W ramach kończących się obchodów tegorocznego Jubileuszu 60-lecia powołania pilskiej Szkoły Policji odbyło się kolejne „Spotkanie z kryminalistyką”.

Przestępczość internetowa W ramach kończących się obchodów tegorocznego Jubileuszu 60-lecia powołania pilskiej Szkoły Policji odbyło się kolejne „Spotkanie z kryminalistyką”. Tym razem poświęcone było zagadnieniom związanym z szeroko rozumianą przestępczością internetową, a przeprowadzili je wykładowcy Zakładu Służby Kryminalnej: podinsp. Robert Kreczmar i asp. Artur Lepalczyk. Tematem była charakterystyka i funkcjonalność sieci TOR oraz I2P.
Podczas spotkania zaprezentowane zostały narzędzia służące do eksploracji sieci, jak i sposoby uzyskiwania informacji zawartych na forach DARKNET. Przedstawiono także rozwiązania mające na celu identyfikację użytkowników oraz wskazano sposoby dokumentowania zebranych materiałów. Wykład cieszył się dużym zainteresowaniem słuchaczy, dając możliwości poszerzenia wiedzy przeznaczonej dla funkcjonariuszy bezpośrednio zaangażowanych w pracę dochodzeniowo - śledczą i operacyjno - rozpoznawczą.

autor: Anna Fons

(19.12.14)

Powrót na górę strony