Kryminalistyka na pomoc historykom
Podczas sesji naukowej „Pieczęcie w warsztacie badawczym historyka okresu Polski Ludowej”, organizowanej przez Instytut Historii Wydziału Historycznego ...
Podczas sesji naukowej „Pieczęcie w warsztacie badawczym historyka okresu Polski Ludowej”, organizowanej przez Instytut Historii Wydziału Historycznego Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Oddziałowe Biura Udostępniania i Archiwizacji Dokumentów Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu, wykładowca Zakładu Służby Kryminalnej, podinsp. Leszek Koźmiński wygłosił wraz z Agatą Wąsewicz-Madejek z IPN Poznań referat zatytułowany „Zagadnienie fałszowania pieczęci w świetle wybranych materiałów z zasobu Instytutu Pamięci Narodowej”.
Wystąpienie wykładowcy Szkoły Policji w Pile, opracowane na materiałach źródłowych IPN, dotyczyło zarówno działalności komórek legalizacyjnych Armii Krajowej w czasie II wojny światowej, jak i procederu fałszowania pieczątek na dokumentach publicznych w latach 70. i 80. Grono historyków uczestniczących w sesji przyjęło z dużym zainteresowaniem omówienie sposobów fałszowania pieczątek i ich odbitek oraz uwagi dotyczące możliwości badawczych w zakresie pieczątek i ich odbitek, znajdujących się na materiałach archiwalnych IPN.
autor: Marzena Brzozowska
(02.12.14)