Się działo!
Tegoroczny, 22. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywał się pod hasłem NA RATUNEK, a zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznego ...
Tegoroczny, 22. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywał się pod hasłem NA RATUNEK, a zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. Oczywiście, jak co roku, uczestniczyli w nim kadra i słuchacze Szkoły.
Rozpoczęliśmy mocnym uderzeniem – pokazem sztuk walki, przygotowanym przez sierż. sztab. Tomasza Ptaka z Zakładu Interwencji Policyjnych. Pod jego kierunkiem słuchacze Szkoły oraz zawodnicy Wielkopolskiego Zrzeszenia Muaythai BLACK BIRD – Piła zaprezentowali swoje umiejętności. Pokazali oni różne techniki i elementy wywodzące się z wielu sztuk walki, takich jak: muaythai, boks, judo, karate, krav maga oraz elementy kali. Pokaz obejmował rozgrzewkę, techniki na tarczach i w parach, rzuty, podcięcia, obalenia, formy kata, obezwładnienie napastnika nieuzbrojonego i uzbrojonego w niebezpieczne narzędzie i walkę pokazową. Występ spotkał się z dużym zainteresowaniem i ciepłym przyjęciem zgromadzonej publiczności. Pokaz został zorganizowany przy współpracy ze szkolnym regionem IPA (Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji).
W ramach Orkiestry słuchacze Szkoły pod kierunkiem młodszego wykładowcy Zakładu Służby Kryminalnej asp. sztab. Pawła Leśniewskiego zorganizowali specjalne stoisko kryminalistyczne. Na ramach tego stoiska, odwiedzający Regionalne Centrum Kultury „Fabryka Emocji” w Pile (w którym zorganizowano sztab WOŚP) mogli wykonać pamiątkową daktyloskopię, dowiedzieć się o typach linii papilarnych, zapoznać się z zawartością walizki kryminalistycznej oraz obejrzeć przykładowe ślady, które można odnaleźć na miejscach zdarzeń.
Policjanci ze Szkoły uczestniczyli też w licytacji na rzecz Orkiestry. Funkcjonariusze zlicytowali: kalendarz Komendy Głównej Policji (zlicytowany za 300 zł), dwie filiżanki ze spodkami z logo Szkoły i wizerunkiem naszego budynku, pendrive w kształcie logo Szkoły (150 zł), kalendarze ze Szkoły oraz z KWP w Łodzi z rysunkami dzieci obrazującymi pracę Policji, książkę pt. „Błąd w sztuce” z dedykacją Ryszarda Ćwirleja – pisarza kryminałów związanego z Piłą, stanowiącą plon Festiwalu Kryminału KRYMINALNA PIŁA 2013. W sumie z licytacji uzyskano 950 zł, a także zebraliśmy 319,52 zł do puszki ustawionej na naszym stoisku, które odwiedzili m.in. starosta pilski Mirosław Mantaj, zastępcy prezydenta Piły – Beata Dudzińska i Krzysztof Szewc oraz setki małych i dużych pilan.
Serdecznie dziękujemy wszystkim wolontariuszom i zapraszamy do obejrzenia filmu z udziału Szkoły w 22. Finale WOŚP.
autor: Anna Fons
(13.01.14)