Postęp w kryminalistyce

Data publikacji 22.05.2013

Wykładowcy Szkoły Policji w Pile starają się trzymać rękę na pulsie. Od kilku lat nie tylko poznają i stosują podczas swoich zajęć nowe rozwiązania wykorzystywane ...

Postęp w kryminalistyce Wykładowcy Szkoły Policji w Pile starają się trzymać rękę na pulsie. Od kilku lat nie tylko poznają i stosują podczas swoich zajęć nowe rozwiązania wykorzystywane przez śledczych policyjnych, ale także sami proponują i testują nowoczesne technologie, wystarczy wspomnieć o wykorzystywaniu technologii laserowych w zakresie praktycznych czynności oględzinowych i ich dokumentowaniu.
Swoją wiedzą i doświadczeniami w tym zakresie postanowili podzielić się z innymi podczas konferencji naukowej „Postęp w kryminalistyce”, którą przygotowali studenci Koła Kryminalistyków Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Referat pt. „Wybrane współczesne techniki pomiaru i obrazowania. Wykorzystanie podczas oględzin miejsc zdarzeń, ich dokumentowania oraz możliwości badawcze - z doświadczeń Szkoły Policji w Pile”, przygotowany przez wykładowcę Zakładu Kryminalnego podinsp. Leszka Koźmińskiego i wykładowcę Zakładu Prawa podinsp. Zbigniewa Bogusza, cieszył się dużym zainteresowaniem, zarówno studentów, pracowników naukowych, a także policjantów, którzy uczestniczyli w konferencji. W dyskusji podkreślano wartość merytoryczną i dowodową nowoczesnych rozwiązań, wyrażając jednocześnie nadzieję, że skanery 3D i inne urządzenia laserowe już wkrótce znajdą miejsce w codziennych czynnościach śledczych.

Postęp w kryminalistyce Postęp w kryminalistyce Postęp w kryminalistyce Postęp w kryminalistyce

autor: Marzena Brzozowska

(22.05.13)

Powrót na górę strony