Autorytet w Policji
?Autorytet w Policji. Budowanie tożsamości organizacji? - taki tytuł nosiła konferencja, zorganizowana w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych ...
?Autorytet w Policji. Budowanie tożsamości organizacji? - taki tytuł nosiła konferencja, zorganizowana w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych w Poznaniu (WSUS), na której spotkali się policjanci z całej Polski, by podyskutować o tym, czy Policja cieszy się wśród społeczeństwa autorytetem i jak on jest postrzegany przez samych funkcjonariuszy. W konferencji wzięli udział komendant główny Policji, komendanci wojewódzcy, miejscy i powiatowi, przedstawiciele poznańskich uczelni oraz innych instytucji. Obecny na konferencji był również komendant pilskiej Szkoły Policji insp. Jerzy Powiecki, a jednym z referujących był podinsp. Roman Rauhut z Zakładu Prawa (?Autorytety w Policji oczyma funkcjonariusza liniowego?).
Tytułowy autorytet rozpatrywany był w trzech obszarach: jako służby publicznej (instytucji państwa), budowania autorytetu przełożonego oraz jako policjanta - pracownika pierwszego kontaktu.
Referaty wygłosili m.in.: nadinsp. Marek Działoszyński - komendant główny Policji (?Budo-wanie autorytetu organizacji a realizacja oczekiwań społecznych przez Policję?), prof. dr hab. Michał Iwaszkiewicz - rektor WSUS w Poznaniu (?Siła autorytetu czy autorytet siły?), Paweł Biedziak z Najwyższej Izby Kontroli (?Budowanie autorytetu poprzez media?), ks. kan. prof. dr hab. Edward Wiszowaty z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie i Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie (?Aspekt etyczny autorytetu w Policji?), prof. dr hab. Lesław Kań-ski z WSUS w Poznaniu (?Autorytet w prawie polskim?), dr Marcin Hermanowski z WSUS w Poznaniu (?Funkcjonariusz pierwszego kontaktu w kontekście zagadnienia autorytetu - perspektywa socjologiczna?).
Organizatorem konferencji, pod patronatem komendanta głównego Policji, była WSUS w Poznaniu i Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu.
autor: Krzysztof Opaliński
(05.12.12)