Narada roczna
W odprawie rocznej, której celem było podsumowanie 12 minionych miesięcy 2011 roku, wzięli udział Komendant Szkoły ...
W odprawie rocznej, której celem było podsumowanie 12 minionych miesięcy 2011 roku, wzięli udział Komendant Szkoły insp. Jerzy Powiecki, Zastępcy Komendanta ? mł. insp. Piotr Gaca i podinsp. Roman Gryczka oraz kierownicy komórek organizacyjnych.
Komendant Szkoły zapoznał zebranych z sytuacją kadrową w minionym roku. Następnie mł. insp. Piotr Gaca omówił realizację zadań szkoleniowych wynikających z ?Planu szkoleń? oraz ?Planu doskonalenia zawodowego organizowanego centralnie? w Szkole w 2011 r.
Wykonanie sprecyzowanych w nich zadań doprowadziło do przeprowadzenia ogółem 57 naborów, w tym 4 na szkolenie podstawowe i 53 na doskonalenie zawodowe, które objęły łącznie 2201 policjantów. Wszystkie szkolenia realizowane w minionym roku objęły 2456 policjantów.
Istotnym aspektem działalności dydaktycznej Szkoły było doskonalenie kompetencji zawodowych policjantów, którzy ukończyli szkolenie podstawowe. Było ono realizowane w kilku formach, odpowiadających zapotrzebowaniu jednostek terenowych Policji. Podstawową formą doskonalenia zawodowego realizowaną w Szkole były kursy specjalistyczne dla policjantów służby kryminalnej. Najbardziej zaawansowaną formą szkolenia, realizowaną przez pilską Szkołę, adresowaną do wąskich, wyspecjalizowanych grup zawodowych, w tym kadry kierowniczej średniego szczebla, były pozostałe szkolenia w ramach doskonalenia zawodowego. Ich celem było dostarczenie uczestnikom profesjonalnych narzędzi z zakresu kierowania zespołami ludzkimi, kontaktów z mediami oraz wykonywania zadań z zakresu nadzoru merytorycznego i funkcjonalnego. Odrębna grupa szkoleń adresowana była do specjalistów w zakresie udzielania pomocy przedmedycznej w warunkach specjalnych, taktyki i technik interwencji, czy taktyki i technik przesłuchań.
Zastępca Komendanta ds. dydaktycznych poruszył także temat nowelizacji systemu dyżurów dydaktycznych realizowanych przez nauczycieli Szkoły i wdrożenia zajęć dodatkowych (np. spotkania z cyklu KNOW HOW), realizowanych poza wymaganiami programowymi oraz doskonalenia zawodowego kadry dydaktycznej, a także aktualizacji programu szkolenia zawodowego podstawowego i specjalistycznego.
Mł. insp. Piotr Gaca wspomniał również o modernizacji bazy dydaktycznej Szkoły. Najistotniejszym elementem był całościowy remont kompleksu sportowego (hali sportowej, sali sportów walki, siłowni, szatni, pomieszczeń socjalnych), a także infrastruktury strzelnicy odkrytej. Wspomniał o działalności wydawniczej oraz zaprojektowaniu i wykonaniu szeregu nowych pomocy dydaktycznych, niezbędnych do efektywnej realizacji procesu szkolenia słuchaczy. Omówił również realizację zadań w zespołach pedagogicznych oraz zadań związanych z adaptacją zawodową policjantów będących w okresie służby przygotowawczej. Na zakończenie mł. insp. P. Gaca wspomniał o organizacji zawodów o zasięgu ogólnokrajowym (Ogólnopolski Turniej Szkół Ponadgimnazjalnych z Klasami Policyjnymi) oraz działalności kulturalno-oświatowej i wolontaryjnej, organizowanych w Szkole konferencjach, naradach, seminariach i warsztatach o charakterze zawodowym i współpracy z jednostkami Policji i innymi podmiotami oraz doborem do Policji.
Następnie głos zabrał Zastępca Komendanta ds. logistycznych podinsp. Roman Gryczka, który omówił realizację zadań wynikających z głównych kierunków pracy pionu wspomagającego proces szkolenia w zakresie organizacyjnym, logistycznym i technicznym. W tej części znalazło się sprawozdanie dotyczące m.in. prac remontowych wykonanych zarówno przez wykonawców zewnętrznych, jak i pracowników Szkoły. Podinsp. R. Gryczka przedstawił plany remontowe na rok 2012, wśród których wymienił m.in. remont bursy i otaczającego ją placu, renowację terenów zielonych (wraz z małą architekturą). Prowadzący tę część odprawy wspomniał także o realizacji zadań związanych z gospodarką nieruchomościami i gospodarką mieszkaniową, gospodarką mundurową i uzbrojeniem, gospodarką sprzętem kwaterunkowym, sprzętem techniki specjalnej i szkoleniowo - dydaktycznym oraz biurowym. Omówił realizację zadań związanych z gospodarką żywnościową. Wspomniał także o realizacji zadań wynikających z głównych kierunków działalności kadrowej, z naborem do służby i pracy w Szkole oraz polityką finansową Szkoły.
Na zakończenie Komendant Szkoły insp. J. Powiecki, podsumowując oba wystąpienia, podziękował wszystkim przybyłym za pracę w minionym roku i jej efekty.
autor: Anna Fons
(03.02.12)