Mamy nosa
Niekiedy po kilkakrotnym przeczytaniu książki zamykałem oczy i wciągałem do płuc jej zapach. Samo wąchanie i dotykanie kartek sprawiało, że czułem się szczęśliwy. Haruki ...
Niekiedy po kilkakrotnym przeczytaniu książki zamykałem oczy i wciągałem do płuc jej zapach. Samo wąchanie i dotykanie kartek sprawiało, że czułem się szczęśliwy. ? Haruki Murakami Norwegian wood. Jeden z najbardziej znanych współczesnych pisarzy japońskich z pewnością wie, co mówi. Ileż to bowiem razy, nie tylko po, ale zanim przeczytaliśmy książkę po prostu czuliśmy, że zabierze nas ona w intelektualną podróż. I tak też bywało. Taki zapach mają nie tylko stare sprawdzone dzieła wielkich mistrzów pióra, ale także nowości. Miło nam poinformować, że właśnie takie ? wydane przez naszą Szkołę doczekały się bardzo pozytywnych recenzji. Pierwszą z nich, jest książka autorstwa zastępcy komendanta Szkoły insp. Witolda St. Majchrowicza pt. Zlecanie zadań służbowych w Policji. Zarys problematyki, która polecana jest przez Zespół ds. Komunikacji Wewnętrznej Gabinetu Komendanta Głównego Policji, jako lektura dla każdego kierującego zarówno biurem, wydziałem w KGP, mniejszą jednostką Policji czy sporym garnizonem ? typu szkoła lub komenda wojewódzka.
Drugą pozycją, która zasługuje na uwagę jest najnowsza książka nadkom. Leszka Koźmińskiego ? młodszego wykładowcy Zakładu Kryminalnego Szkoły pt. Dokument jako ślad kryminalistyczny. Wybrane aspekty . Tę ciekawą publikację na swojej stronie internetowej poleca osoba, która dosłownie potrafi wyczuć pismo nosem. Jest nią mł. insp. Tomasz Bednarek - naczelnik Laboratorium Kryminalistycznego KSP, ojciec polskiej osmologii oraz naukowiec, ekspert i pasjonat. Insp. Bednarek, kieruje także kilka ciepłych słów na temat naszej e-Biblioteki i możliwości czytania książek online. Tak więc wniosek z tego jest prosty, mamy nosa do dobrych autorów i dobrych książek. Polecamy.
autor: Anna Fons
(29.09.10)