Ujarzmić piractwo
Kradzież sygnału telewizyjnego to nie tylko kradzież dóbr intelektualnych, ale też dewastacja mienia, skutkująca pogorszeniem jakości sygnału ...
Kradzież sygnału telewizyjnego to nie tylko kradzież dóbr intelektualnych, ale też dewastacja mienia, skutkująca pogorszeniem jakości sygnału telewizyjnego, awariami i przerwami w odbiorze. Operatorzy telewizji kablowej są narażeni na włamania do skrzynek na klatkach schodowych, podłączenia przy użyciu nielegalnych złącz, instalacje nielegalnych filtrów do odbioru płatnych kanałów.
Dzięki ścisłej współpracy Stowarzyszenia Dystrybutorów Programów Telewizyjnych SYGNAŁ z organami ścigania, piraci nie czują się dziś bezkarni. Efektem współpracy operacyjnej z Policją, tylko w bieżącym roku, było kilkadziesiąt wszczętych postępowań.
Od kilku lat SYGNAŁ organizuje też szkolenia i seminaria dla Policji oraz prokuratury, w których udział wzięło już kilka tysięcy osób. Do grona tych osób należą również słuchacze kursu specjalistycznego z zakresu zwalczania przestępczości gospodarczej, którym Zbigniew Taraś ? przedstawiciel wspomnianego stowarzyszenia ? przybliżył tematykę związaną z kradzieżą sygnału telewizyjnego, regulacje prawne oraz sposoby ujawniania i ścigania sprawców tego procederu.
Bogdan Maculewicz ? reprezentujący firmę LEGE-ARTIS-SERVICE Ochrona Praw Autorskich i Znaków Towarowych - omówił z kolei zagadnienia dotyczące ochrony znaków towarowych popularnych firm sprzedających produkty na naszym rynku oraz sposoby działania sprawców tego rodzaju przestępstw.
(01.10.09)