Warsztaty antydyskryminacyjne i genderowe
W dniu 03.11.2007 r. w Poznaniu odbyły się warsztaty szkoleniowych pt. "Trening antydyskryminacyjny i genderowy", zorganizowane w ramach Europejskiego Roku Równych Szans dla Wszystkich ...
W dniu 03.11.2007 r. w Poznaniu odbyły się warsztaty szkoleniowych pt. "Trening antydyskryminacyjny i genderowy", zorganizowane w ramach Europejskiego Roku Równych Szans dla Wszystkich, przy współpracy z Departamentem do spraw Kobiet, Rodziny i Przeciwdziałania Dyskryminacji. Komisja Europejska ogłosiła bieżący, 2007 rok, Europejskim Rokiem Równych Szans dla Wszystkich. W krajach Unii Europejskiej odbywają się w tym roku spotkania, konferencje, wystawy i imprezy, których wspólnym przesłaniem jest to, że dyskryminowanie jakiejkolwiek grupy, z jakiegokolwiek powodu, nie powinno się zdarzać w Unii, ani nigdzie indziej. Wiek, pochodzenie, narodowość, orientacja seksualna, rasa, stopień sprawności czy płeć nie mogą być czynnikiem zmniejszającym szanse życiowe.
W poznańskich warsztatach szkoleniowych, prowadzonych przez Ruth Slomski (Niemcy) oraz Jack Panster (Kanada) wzięło udział 14 osób w tym wykładowca naszej Szkoły nadkomisarz Roman Rauhut z Zakładu Taktyki Postępowań Przygotowawczych prowadzący zajęcia z etyki zawodowej, praw człowieka i właśnie antydyskryminacji. Trenerzy wcześniej realizowali zajęcia z tej tematyki między innymi w Berlinie, gdzie mieszkają i pracują.
Trening antydyskryminacyjny i genderowy jest okazją do pracy nad niewiedzą, uprzedzeniami i błędnymi wyobrażeniami dotyczącymi "innych". Należy więc mieć nadzieję, że zaawansowane techniki i metody treningowe wypracowane i wypróbowane w Europie i na świecie wzbogacą arsenał dydaktyczny naszej Szkoły, sprawiając, że zajęcia będą stały na coraz wyższym poziomie i będą coraz ciekawsze. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską i Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach Europejskiego Roku Równych Szans 2007.
(06.11.07)