Szkice węglem i nie tylko
?Szkice węglem? to nie tylko tytuł pozytywistycznej noweli Henryka Sienkiewicza, ale także.rodzaj techniki rysunkowej, którą poznają panie uczestniczące w warsztatach malarskich...
?Szkice węglem? to nie tylko tytuł pozytywistycznej noweli Henryka Sienkiewicza, ale także.rodzaj techniki rysunkowej, którą poznają panie uczestniczące w warsztatach malarskich odbywających się pod czujnym okiem artystki ? plastyka Grażyny Tylki, w PSM L-W www.psm.pila.pl . W zajęciach tych uczestniczą także pracownicy i słuchacze Szkoły, m.in. panie: Lucyna Gruntkowska, post. Magdalena Ogłaza z KMP Jelenia Góra, Wiktoria Nakielska i Anna Fons.
Podczas warsztatów uczestniczki poznają od podstaw techniki rysunku i malarstwa. Wykonywały już rysunki sepią, sangwiną i wspomnianym węglem. Wkrótce także rozpoczną malowanie akwarelą, farbami akrylowymi, olejnymi, pastelami i popularną temperą.
Przyszłe malarki uczą się także o zasadach światłocienia, kompozycji, oddawania w obrazie struktury przedmiotu (tkanina, szkło, metal), rysowania tuszem, piórkiem i lawowania pl.wikipedia.org/wiki/Lawowanie . Panie poznają fachowe pojęcia z dziedziny plastyki i sztuki. Zaznajamiają się z tajemnicami warsztatu wielkich mistrzów pędzla i ołówka.
Z uwagi na niezwykły ?genius loci? miejsca, w którym odbywają się warsztaty (Mała Galeria LABIRYNT), uczestniczki warsztatów mogą czerpać natchnienie ze znajdujących się tam prac wybitnych artystów. Tematykę dzieł wykonywanych podczas zajęć stanowią: martwa natura, portrety, pejzaże, architektura, jak i... siła wyobraźni.
(15.10.07)