Eliminacje do jubileuszowej edycji Turnieju Klas Policyjnych

15 stycznia br. zakończył się pierwszy etap rekrutacji do udziału w X Ogólnopolskim Turnieju Klas Policyjnych. Dyrektorzy szkół prowadzących klasy o profilu policyjnym, chcący uczestniczyć w Turnieju byli zobowiązani do nadesłania zgłoszenia.

Do pilskiej Szkoły Policji wpłynęło 68 zgłoszeń z całej Polski. Według postanowień Regulaminu Turnieju, może w nim wziąć udział maksymalnie 25 reprezentacji, w tym szkoły, które zajęły miejsca od pierwszego do trzeciego w poprzedniej jego edycji. W przypadku większej liczby zgłoszeń, pozostałe drużyny pragnące uczestniczyć w Turnieju, wyłonione zostaną w drodze eliminacji, w oparciu o test wiedzy (przygotowany w Szkole Policji w Pile).

W związku z tym, że zgłoszenia nadesłały placówki oświatowe z całej Polski, oraz z uwagi na odległość dzielącą je od Piły, w przeprowadzenie eliminacji zaangażowały się dwa inne policyjne ośrodki szkoleniowe - Centrum Szkolenia Policji w Legionowie oraz Szkoła Policji w Katowicach. Do eliminacji, które odbędą się 7 marca br., przystąpi 65 czteroosobowych drużyny, przy czym każdy z uczestników będzie rozwiązywał test samodzielnie, natomiast wynik drużyny stanowiła będzie suma punktów uzyskanych przez poszczególnych zawodników. 

Na podstawie przeprowadzonych eliminacji wyłonione zostaną 22 drużyny. Wraz z drużynami, które w poprzedniej edycji Turnieju zajęły miejsca od 1-3, zmierzą się one w finale Turnieju Klas Policyjnych (w dniach 16-17 kwietnia w Szkole Policji w Pile) o tytuł „Klasy Policyjnej Roku 2018”.

SP/Sebastian Wegner

 

Pliki do pobrania

  • 1.26 MB
  • ZASADY ELIMINACJI DO X TKP

Powrót na górę strony