Konkurs filmowy – Ucieczka to nie rozwiązanie

Jeśli jako Szkoła braliście udział w eliminacjach do IX Ogólnopolskiego Turnieju Klas Policyjnych to, bez względu na to, czy zakwalifikowaliście się do finału, czy też nie, chwytajcie za kamery i nadsyłajcie filmiki na konkurs „Ucieczka to nie rozwiązanie. Film promujący inne niż ucieczka sposoby rozwiązywania problemów”.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka Zaginionego, którego obchody wpisane są od kilku lat w odbywający się co roku w podobnym terminie Turniej Klas Policyjnych, Szkoła Policji w Pile oraz Fundacja ITAKA organizują konkurs „Ucieczka to nie rozwiązanie. Film promujący inne niż ucieczka sposoby rozwiązywania problemów”.

Konkurs skierowany jest do uczniów wszystkich szkół, które wzięły udział w eliminacjach do IX Ogólnopolskiego Turnieju Klas Policyjnych, bez względu na osiągnięte wyniki oraz do zwycięzców poprzedniej edycji Turnieju, którzy automatycznie biorą udział w Finale IX TKP.

Zadaniem uczestników konkursu jest nagranie, dowolną metodą i dowolnym sprzętem, maksymalnie 60-sekundowego filmu propagującego inne niż ucieczka sposoby radzenia sobie z problemami. Autorem projektu może być jedna osoba lub maksymalnie 3-osobowa grupa. Każdy uczestnik/grupa może zaprezentować tylko jeden film, ale Szkoła może zgłosić kilkoro uczestników bądź grup będących uczniami klas o profilu policyjnym. Dla autorów trzech najlepszych prac przewidziane są nagrody o wartości od 150 do 300 zł.

 

Prace konkursowe można zgłaszać w terminie od 1 kwietnia do 4 maja 2017 r. poprzez formularz konkursowy dostępny na stronie Fundacji ITAKA.

Rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników nastąpi 15 maja, a zwycięskie filmy zostaną opublikowane na stronach internetowych 20 maja.

Laureaci, jeśli wyrażą taką chęć, będą mogli odebrać nagrody podczas uroczystego zakończenia IX Ogólnopolskiego Turnieju Klas Policyjnych.

 

Paulina Politowska

Pliki do pobrania

  • Plakat Konkursu Nie Uciekaj

  • 329.86 KB
  • Regulamin Konkursu Nie Uciekaj

  • 600.83 KB
  • Zgoda Rodzica lub Opiekuna

  • 26 KB
Powrót na górę strony