Ochrona własności przemysłowej – zajęcia fakultatywne dla słuchaczy Szkoły Policji w Pile

W minionym czasie w ramach zajęć fakultatywnych dla słuchaczy Szkoły Policji w Pile odbyło się spotkanie z panem Waldemarem Tamborowskim, specjalistą z zakresu ochrony własności przemysłowej, sposobów rozpoznawania i zwalczania przestępczości w zakresie ustawy z dnia 30 czerwca 2000 roku Prawo własności przemysłowej.

Prawa własności przemysłowej to takie prawa, które zapewniają monopol na korzystanie z określonego dobra i wynikają z określonych przepisów krajowych oraz międzynarodowych. Dlatego też ochrona dobra osoby prawnej jakim jest marka oraz  ujawnianie podróbek produktów znanych marek, które są dostępne na rynku stanowi jedno z wyzwań, zwłaszcza dla policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej w Polsce. Nie wszyscy zdajemy sobie sprawę jak ogromne zyski czerpią grupy przestępcze, które zajmują się tym procederem.

Spotkanie z panem Waldemarem Tamborowskim, reprezentującym firmę VIS Probandi miało przede wszystkim na celu pokazanie skali przestępczego procederu na terenie nie tylko Polski ale również w wielu krajach europejskich. Słuchacze biorący udział w zajęciach mieli okazję dowiedzieć się w jaki sposób rozpoznać nieoryginalny produkt oraz czy doszło do popełnienia przestępstwa związanej z ochroną własności przemysłowej.

DSz/MP

Powrót na górę strony