Klasa policyjna z wizytą w Szkole Policji w Pile

Uczniowie klasy o profilu policyjnym Liceum Ogólnokształcącego w Tychowie odwiedzili Szkołę Policji w Pile. Młodzież miała okazję zapoznać się z bazą szkoleniową naszej jednostki oraz wziąć udział w zajęciach pokazowych prowadzonych przez wykładowców Szkoły Policji w Pile.

Spotkanie rozpoczęło się od przywitania uczniów wraz z opiekunami oraz przybliżenia historii obiektu, w którym mieści się Szkoła Policji w Pile. Następnie uczniowie wzięli udział w zajęciach pokazowych prowadzonych przez wykładowców Szkoły. W pierwszej kolejności, na strzelnicy, młodzież mogła zapoznać się z uzbrojeniem będącym na wyposażeniu Policji oraz poznać podstawowe zasady bezpieczeństwa oraz posługiwania się bronią palną.

W ramach zajęć z pierwszej pomocy uczniowie mogli poznać zasady udzielania pomocy osobie poszkodowanej oraz jak wygląda algorytm postępowania w przypadku zadławienia osób. Młodzi słuchacze mogli również w sposób praktyczny sprawdzić swoje umiejętności w tym zakresie.

Następne zajęcia odbyły się w sali techników kryminalistyki, w trakcie których uczniowie dowiedzieli się czym zajmuje się daktyloskopia oraz w jaki sposób można ujawnić ślady odcisków linii papilarnych na miejscu zdarzenia, a także w jakie są techniki ich prawidłowego zabezpieczenia.

Uczniowie mieli okazję zobaczyć również sale symulacyjne, w których na co dzień odbywają się zajęcia praktyczne dla policjantów, którzy ćwiczą między innymi taktykę oraz sposoby przeprowadzenia interwencji domowych czy postępowanie na miejscu zdarzenia.

Ostatnią część spotkania stanowiło przybliżenie uczniom zasad doboru do Policji oraz omówienie poszczególnych etapów postępowania kwalifikacyjnego.

 

DSz/MP

Powrót na górę strony