Aktywna społeczność Szkoły Policji w Pile oddała 27 litrów krwi w akcji HDK

W Szkole Policji w Pile odbyła się niezwykle ważna akcja Honorowych Dawców Krwi, która zgromadziła zarówno kadrę szkoły, jak i słuchaczy szkolenia zawodowego podstawowego oraz kursów specjalistycznych. Łącznie 60 osób włączyło się w tę szlachetną inicjatywę, oddając 27 litrów krwi, co jest godnym podziwu dowodem solidarności i wspólnotowego ducha.

Głównym punktem akcji było przybycie Krwiobusu na plac apelowy Szkoły Policji. Przedstawiciele Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Bydgoszczy wspólnie z uczestnikami akcji dokonali zbierania krwi, która będzie miała bezpośredni wpływ na ratowanie życia innych osób.

Inicjatywa została zorganizowana przez koordynatora HDK, asp. Adama Wrzeszcza, który przy współpracy samorządu słuchaczy Szkoły, podjął się zadania zjednoczenia społeczności w celu wsparcia potrzebujących. Akcja miała także wymiar symboliczny, będąc wsparciem dla syna policjanta - dyżurnego z KPP w Żyrardowie - Mikołaja.

Nie tylko aspekt charytatywny był istotny podczas tego wydarzenia. Policjanci zaangażowani w akcję wykorzystali tę okazję, aby promować prawa człowieka, ze szczególnym uwzględnieniem prawa do życia. Warto podkreślić, że w bieżącym roku obchodzimy 20 lat Systemu Ochrony Praw Człowieka w Policji, co nadaje temu wydarzeniu dodatkowego znaczenia i symboliki.

Akcja Honorowych Dawców Krwi w Szkole Policji w Pile nie tylko pokazała determinację i zaangażowanie policjantów w służbie społeczeństwu, ale również ukazała siłę solidarności i wspólnotowego działania na rzecz potrzebujących. Niech to będzie inspiracją dla innych społeczności do podobnych inicjatyw, które przynoszą tak wiele dobra.

 

MP/MP

Powrót na górę strony