W naszej Szkole każdy może zostać policjantem

9 kwietnia w Szkole Policji w Pile gościliśmy uczniów Szkoły Podstawowej Specjalnej w Pile. W trakcie tego wyjątkowego spotkania każdy mógł poczuć się jak prawdziwy policjant i wziąć udział w zajęciach, w których na co dzień uczestniczą słuchacze kursów zawodowych podstawowych i specjalistycznych.

Po przywitaniu naszych gości i pamiątkowym zdjęciu uczniowie udali się na zajęcia z zakresu pierwszej pomocy medycznej, w trakcie których podinsp. Marcin Kolasiński omówił podstawowe sposoby udzielania pomocy medycznej.

Następnym etapem spotkania były zajęcia z technikiem kryminalistyki - kom. Marcinem Mańczakiem, podczas których uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, czym zajmuje się daktyloskopia i w jaki sposób można ujawnić ślady odcisków linii papilarnych na miejscu zdarzenia.

Tematem ostatniej lekcji było bezpieczeństwo w ruchu drogowym, w trakcie której uczniowie mogli zasiąść również za kierownicą policyjnego radiowozu.

Dziękujemy za to wyjątkowe spotkanie w murach naszej Szkoły, a przede wszystkim za wszystkie uśmiechy zadowolenia dzieci i młodzieży, których mieliśmy okazję gościć.

 

                                                                                                                     

DSz/MP

Powrót na górę strony