24 marca - Narodowy Dzień Życia

W tym roku po raz dwudziesty obchodzimy ustanowiony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Narodowy Dzień Życia. Przesłaniem tego dnia jest motywowanie do solidarności społecznej i zachęcanie do wszelkich działań służących wsparciu i ochronie życia.

Nadkom. Żaneta Kowalska Pełnomocnik Komendanta Szkoły Policji w Pile ds. Ochrony Praw Człowieka oraz sierż. szt. Anna Perła z Wydziału Organizacji Szkolenia i Dowodzenia spotkały się z mieszkańcami Ośrodka Wsparcia Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pile przy ul. Spacerowej. Policjantki rozmawiały o szacunku do życia ludzkiego, w szczególności w kontekście osób najsłabszych, zdanych na pomoc innych. Funkcjonariuszki podkreśliły, że najważniejszym prawem każdego człowieka jest prawo do życia i nikt nie może nikogo tego pozbawić. Policjantki poruszyły także tematykę związaną z poszanowaniem godności ludzkiej, tolerancją oraz dyskryminacją.

Ideą przedmiotowego przedsięwzięcia było kształtowanie szacunku dla życia oraz drugiego człowieka. To znakomita okazja do refleksji nad ideą solidarności społecznej.

 

ŻK/ŻK

Powrót na górę strony