Turniej charytatywny w przeciąganiu liny na cele dobroczynne

Wczoraj, na terenie Szkoły Policji w Pile odbył się wyjątkowy turniej sportowy, który nie tylko integrował społeczność szkolną, ale także miał szlachetny cel charytatywny. Impreza, skupiająca zarówno słuchaczy szkoleń i kursów, jak i funkcjonariuszy oraz pracowników Szkoły, była okazją do wspólnej rywalizacji, ale przede wszystkim do pomocy drugiemu człowiekowi.

Główną atrakcją wydarzenia było zawody w przeciąganiu liny. Emocje sięgały zenitu, gdyż każdy uczestnik dawał z siebie wszystko, aby zdobyć zwycięstwo dla swojego zespołu. Atmosfera była niesamowicie gorąca, ale przede wszystkim pełna współzawodnictwa i fair play.

Co sprawiło, że ten turniej był niezwykły?

Był to wyjątkowy moment, gdy sport spotykał się z działaniem dobroczynnym. Podczas zawodów przeprowadzono bowiem koleżeńską zbiórkę na rzecz jednego z członków rodziny pracownika Szkoły, który zmaga się z poważną chorobą. Inicjatywa ta spotkała się z ogromnym odzewem ze strony uczestników oraz widzów, którzy chętnie wspierali potrzebującą rodzinę. Dzięki hojności wszystkich uczestników oraz osób zaangażowanych w organizację wydarzenia udało się zebrać znaczną kwotę, która zostanie przekazana na leczenie chorego członka społeczności szkolnej.

Ta wzorowa mobilizacja pokazała, że solidarność i wsparcie są integralną częścią Szkoły Policji w Pile, nie tylko w służbie, ale również w życiu codziennym. Poza samymi zawodami, uczestnicy mieli okazję również do wspólnego spędzenia czasu podczas kolacji zorganizowanej w terenie już po zakończeniu turnieju. To doskonała okazja do integracji oraz wymiany doświadczeń między kursantami, funkcjonariuszami a pracownikami Szkoły.

Po zaciętej walce na samym szczycie podium znaleźli się reprezentanci kadry Szkoły! Na drugim miejscu stanęła drużyna słuchaczy kursu specjalistycznego dla policjantów służby kryminalnej wykonujących czynności dochodzeniowo-śledcze, natomiast trzecie miejsce wywalczyli słuchacze kursu specjalistycznego dla policjantów służby kryminalnej wykonujących czynności operacyjno-rozpoznawcze!

Organizatorzy – Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów w Szkole Policji
w Pile oraz Szkoła Policji w Pile wraz z uczestnikami wydarzenia wyrazili swoją ogromną radość z udziału w turnieju, podkreślając zarazem wagę takich inicjatyw charytatywnych, które nie tylko integrują społeczność, ale przede wszystkim przynoszą pomoc potrzebującym. Wydarzenie to stanowi doskonały przykład tego, jak sport może być narzędziem dobrej zmiany i wsparcia dla innych.

MP/MP

Powrót na górę strony