Policjanci w Szpitalu Specjalistycznym w Pile

Jedną z tradycji naszej Szkoły są spotkania z najmłodszymi pacjentami Szpitala Specjalistycznego w Pile. Nasi słuchacze regularnie pojawiają się na szpitalnych korytarzach i salach, gdzie przekazując przygotowane wcześniej prezenty powodują uśmiech na twarzach hospitalizowanych dzieci.

W ostatnim czasie, przy zaangażowaniu samorządu słuchaczy Szkoły i jego opiekuna mł. asp. Kamili Kur, młodzi policjanci ze szkolenia zawodowego podstawowego dwukrotnie zorganizowali zbiórkę i przekazali prezenty dla dzieci przebywających na oddziałach pilskiego Szpitala.

Zdjęcie grupowe podopiecznych pilskiego szpitala z przedstawicielami samorządu Szkoły Policji w Pile. Na zdjęciu przekazane w darze pluszowe maskotki.

Jak sami mówią, robią to z potrzeby serca, gdyż niejeden z nich, pozostawił w rodzinnym domu, na czas szkolenia w pilskiej Szkole, dzieci w podobnym wieku. Niewątpliwie jest to kolejny przykład jak Policja służy społeczeństwu i realizuje hasło „Pomagamy i chronimy”.

Zdjęcie grupowe przedstawicieli samorządu Szkoły Policji w Pile trzymających pluszowe maskotki na tle logo Szkoły. Obok nich stoją pudełka z darami przewiązane niebieską wstążką.

Bez wahania słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego zorganizowali i chętnie włączyli się w koleżeńską zbiórkę przedmiotów, która pozwoliła obdarować wielu młodych pacjentów Szpitala. Słuchacze w ostatnim czasie dwukrotnie odwiedzili hospitalizowane dzieci przekazując im słodycze, zabawki, gry, maskotki, książki oraz artykuły papiernicze. Była to również doskonała okazja, aby przekazać dzieciom, uzbierane wcześniej w trakcie organizowanych w Szkole akcji HDK – czekolady.

 

Dziękujemy za wasze ogromne, niebieskie serca!

 

 

 

WP/MP

  • Zdjęcie grupowe podopiecznych pilskiego szpitala z przedstawicielami samorządu Szkoły Policji w Pile. Na zdjęciu przekazane w darze pluszowe maskotki
  • Zdjęcie grupowe przedstawicieli samorządu Szkoły Policji w Pile na tle budynku Szpitala Specjalistycznego w Pile
  • Zdjęcie grupowe przedstawicieli samorządu Szkoły Policji w Pile wraz z pracownikami Szpitala Specjalistycznego w Pile. Wszyscy mają na twarzach maseczki covidowe. Obok stoją przekazane dary zapakowane w pudełka i celofan.
  • Przedstawiciele szkolnego samorządu na tle logo Szkoły w budynku głównym Szkoły. Obok leżą pluszowe maskotki.
  • Prezenty dla podopiecznych.
  • Zdjęcie grupowe przedstawicieli szkolnego samorządu na tle logo Szkoły Policji w Pile.
Powrót na górę strony