„Kilka słów o wykonywaniu zawodów prawniczych w Policji”

Od zeszłego roku Szkoła organizuje fakultatywne, popołudniowe wykłady skierowane głównie do słuchaczy szkolenia zawodowego podstawowego. Tym razem „Kilka słów o wykonywaniu zawodów prawniczych w Policji” powiedział mł. asp. Piotr Ratajczak – młodszy wykładowca Zakładu Prawa i Kryminalistyki.

Podczas spotkania przedstawiono m.in. kierunki najbardziej preferowane do służby w Policji, o aplikacji prawniczej, którą mogą odbyć policjanci, różnice między zawodami prawniczymi a także opowiedziano o egzaminie wstępnym na aplikację radcowską z naciskiem na zakres materiału wymaganego na egzamin wstępny oraz wymagania dla kandydatów na aplikację.

Omówiono również przebieg aplikacji radcowskie, zachęcano do podnoszenia kwalifikacji zawodowych, w tym do odbywania aplikacji radcowskiej, poinformowano o konieczności zawieszenia prawa do wykonywania zawodu radcy prawnego w przypadku podjęcia służby w Policji, a na koniec spotkania wskazano podobieństwa dla kandydatów ubiegających się o przystąpienie do służby w Policji, a osób chcących rozpocząć aplikacje radcowską.

Spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, o czym mogły świadczyć pojawiające się liczne pytania.

 

 

WP/MP

  • Umundurowany policjant prowadzi wykład w sali wykładowej. Grupa słuchaczy uczestniczy w zajęciach.
  • Grupa osób, kobiety i mężczyźni uczestniczący w zajęciach.
  • Grupa osób, kobiety i mężczyźni uczestniczący w zajęciach.
Powrót na górę strony