Rodzinny Piknik Strażacki i innych służb mundurowych z okazji Dnia Dziecka

Wczoraj, po godzinie 11 na Stadionie Powiatowym przy ul. Okrzei w Pile odbył się Rodzinny Piknik Strażacki i innych służb mundurowych z okazji Dnia Dziecka. Nie mogło na nim zabraknąć naszej Szkoły. Wydarzenie zgromadziło wielu mieszkańców naszego regionu - zdecydowanie pomogła w tym piękna pogoda!

Rodzinny Piknik Strażacki organizowany jest przez Powiat Pilski cyklicznie od 2017 roku. Wydarzenie ma charakter rodzinny i uczestniczy w nim wielu mieszkańców wszystkich gmin powiatu pilskiego oraz powiatów ościennych. Niewątpliwie wydarzenie było doskonałą okazją do promocji działalności pilskiej Szkoły Policji.

Nasza jednostka przygotowała wiele atrakcji dla wszystkich uczestniczących w Rodzinnym Pikniku. Na przygotowanym stoisku promocyjnym czekali funkcjonariusze Zakładu Prawa i Kryminalistyki, Zakładu Prewencji i Technik Interwencyjnych, Wydziału Prezydialnego, a także słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego. Do organizacji wydarzenia zaangażowaliśmy łącznie ponad 30 osób!

Uczestnicy wydarzenia mogli zapoznać się z podstawami kryminalistyki, wykonać sobie pamiątkową daktyloskopię, poćwiczyć na fantomie udzielanie pierwszej pomocy oraz wykonanie resuscytacji oddechowo – krążeniowej, a także zapoznać się ze specyfiką służby policyjnej. Dodatkową atrakcją była możliwość przebrania się w sprzęt ochrony indywidualnej funkcjonariuszy Oddziałów Prewencji Policji – „PZ”. Dzięki przygotowanym niespodziankom nasze stoisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem i zgromadziło wokół wielu uczestników.

Dla najmłodszych nie zabrakło drobnych prezentów. Każdy kto nas odwiedził mógł zabrać ze sobą drobne gadżety z logo naszej Szkoły (smycze, długopisy, breloki), opaski oraz inne elementy odblaskowe, a także rysunki z wizerunkiem Policji.

Niewątpliwie dodatkową atrakcją był występ niedawno reaktywowanego zespołu muzycznego Avans oraz pokaz wybranych sztuk walki, a także samoobrony. Zaprezentowane umiejętności słuchaczy szkolenia zawodowego podstawowego cieszyły się sporym zainteresowaniem i zgromadziły bardzo dużą liczbę odbiorców.

 

 

WP/ Magdalena Pałys

 

Powrót na górę strony