Z pomocą dla niebieskiego brata!

To już ostatnia w tym roku akcja HDK zorganizowana z inicjatywy koordynatora krwiodawstwa asp. szt. Grzegorza Staszczyka – młodszego wykładowcy Zakładu Prewencji i Technik Interwencyjnych. Tym razem dedykowana była absolwentowi naszej Szkoły – post. Marcinowi Wasilewskiemu.

Akcja honorowego oddawania krwi odbyła się w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa – Oddziale Terenowym Piła. Niewątpliwie każda grupa krwi jest na wagę złota. W związku z tym wolontariusze pilskiej Szkoły od lat z wielkim zaangażowaniem włączają się w akcje oddawania krwi w celu pomagania innym ludziom. Zdecydowaną większość oddających krew stanowili słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego, a wielu z nich robi to po raz pierwszy w życiu.

Policjantka z maseczką na twarzy, siedzi na fotelu przygotowana jest do pobrania krwi.

Młodzi policjanci pokazali, że służba na rzecz drugiego człowieka może mieć wymiar dzielenia się sobą – w wielu przypadkach także ratowania życia ludzkiego. W ostatnią akcję zaangażowało się 30 funkcjonariuszy oddając łącznie 13,5 litra krwi. Zbiórka HDK zorganizowana została dla post. Marcina Wasilewskiego z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, który w czerwcu br. ukończył szkolenie zawodowe podstawowe i jest absolwentem naszej Szkoły. Funkcjonariusz aktualnie przebywa w ciężkim stanie w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim w Toruniu na Oddziale Hematologii i Transplantacji Szpiku. Na co dzień niósł pomoc drugiemu człowiekowi, teraz sam jej potrzebuje…

Apelujemy o włączenie się w tak szczytny cel, a wszystkim dotychczasowym krwiodawcom dziękujemy za dar serca!

Krew można oddać w każdym Centrum Krwiodawstwa, należy tylko zaznaczyć, że ma być ze wskazaniem: dla Marcina Wasilewskiego, Specjalistyczny Szpital Miejski w Toruniu.

Fotografia przedstawiająca dłonie człowieka trzymające czerwone serce wraz z informacją o danych do zbiórki.

 

WP/MP

 

  • Dwie policjantki w maseczkach na twarzach, siedzą na fotelach i pobierana im jest krew.
  • Policjanci w maseczkach pozycji pół siedzącej na fotelach podczas pobierania krwi .
  • Policjant w pozycji półsiedzącej w  maseczce podczas pobierania krwi.
  • Trzech policjantów w maseczkach w pozycji pół siedzącej podczas pobierania krwi.
  • Policjant w maseczce od którego pobierana jest krew z kciukiem do góry.
  • Policjantka w pozycji pół siedzącej podczas pobierania krwi.
  • Dwóch policjantów w maseczkach, w tle widać pokaz multimedialny.
  • Policjant siedzący podczas oddawania krwi.
  • Policjant siedzący podczas oddawania krwi.
Powrót na górę strony