Szlachetna Paczka ze Szkoły

Szlachetna Paczka jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych programów społecznych w Polsce. Działania, które rozpoczęły się od 2001 r. nie polegają na robieniu paczek. Paczka jest oparta na pracy z Darczyńcami i Wolontariuszami. Tradycją roku poprzedniego nasza Szkoła przygotowała dedykowaną pomoc dla Pani Genowefy z powiatu pilskiego.

Dla niektórych osób w tym roku świat się zmienił. W tej edycji Szlachetnej Paczki pomocą objętych zostało 17010 rodzin. W pomoc zaangażowało się ponad 520 tys. Darczyńców, a wśród nich znaleźli się pracownicy, funkcjonariusze oraz słuchacze realizujący szkolenia w naszej Szkole.

Przekazanie przygotowanych paczek pani Genowefie był cudownym dniem. Ujrzenie na własne oczy ogromu szczęścia, wdzięczności i łez wzruszenia nie jest porównywalne żadną miarą. Pani Genowefa z podekscytowaniem i poruszeniem oczekiwała na wniesienie podarunków, w których zebranie zaangażowani byli funkcjonariusze, pracownicy i słuchacze Szkoły. Było to spore wyzwanie, ponieważ trzeba było wspinać się na piętro, po stromych schodach. Starsza pani nie kryła łez wzruszenia, ponieważ nikt dawno nie sprawił jej takiej ogromnej radości. Ilość paczek, które zobaczyła przyprawiła ją o przysłowiowy "zawrót głowy". Najbardziej ucieszyła się z ulubionej kawy, którą sama mieli przed zaparzeniem. Zaskoczył Ją też zapas węgla na zimę.

Pojazd typu bus z otwartym bagażnikiem. Wewnątrz zapakowane prezenty w ramach akcji Szlachetna Paczka.

Szlachetna Paczka to dla najbardziej potrzebujących nie tylko świąteczny prezent, ale przede wszystkim impuls do zmiany. To mądra pomoc polegająca na nawiązaniu relacji z drugim człowiekiem, który potrzebuje uwagi i zainteresowania. Dzięki osobom, które włączyły sięw akcję, osoby dotknięte nieszczęściem wiedzą, że jest ktoś, kto ich dostrzegł i w nich wierzy. Odzyskanie nadziei na zmianę w życiu to najlepszy prezent, jaki mogliśmy sprawić w ten świąteczny czas.

Dziękujemy że byliście jego częścią.

WP/MP

  • Hol główny Szkoły Policji w Pile, widoczna choinka oraz przygotowane prezenty w ramach akcji.
  • Dwie umundurowane policjantki stoją przed wejściem do Szkoły Policji w Pile i  trzymają w rękach paczki.
  • Umundurowany policjant idzie po schodach trzymając w rekach paczki.
  • Dwóch umundurowanych policjantów schodzi po schodach niosąc przygotowane paczki.
  • Grupa umundurowanych policjantów oraz trzy kobiety w mieszkaniu w trakcie spotkania i przekazania prezentów w ramach akcji Szlachetna Paczka.
  • Umundurowani policjantki i policjanci stoją na schodach i przekazują przygotowane paczki.
Powrót na górę strony