Mistrzowskie rozpoczęcie sezonu!

COVID-19 pokrzyżował niejedne sportowe plany. Nie stanął jednak na drodze naszej koleżanki asp. szt. Małgorzaty Krzyżan – młodszego wykładowcy Zakładu Prawa i Kryminalistyki.

W sobotę, 27 czerwca br. w Toruniu odbyły się 28. Mistrzostwa Polski Masters w Wielobojach Rzutowych. Nie zabrakło na nich wielokrotnie utytułowanej asp. szt. Małgorzaty Krzyżan. Tym razem debiutowała w pięcioboju rzutowym i był to strzał w dziesiątkę! W jego skład wchodzą: rzut młotem, pchnięcie kulą, rzut dyskiem, rzut oszczepem oraz rzut ciężarkiem. Konkurencja odbyła się jedna po drugiej i w każdej Małgorzata wykonała po trzy próby. Najlepsze wyniki były klasyfikowane. Jak sama mistrzyni relacjonowała „pogoda dopisała, choć było bardzo gorąco i z uwagi na 30 ᴼ C start był bardzo wyczerpujący.” Tym bardziej cieszy wszystkich uzyskany wynik. Nie było mocnych na naszą koleżankę, która z dumą zajęła najwyższy stopień na podium.

Były to pierwsze Mistrzostwa Polski w tym sezonie, za Małgorzatą są jednak dwa mniejsze starty: w Nowym Miasteczku oraz Słubicach, gdzie zajęła 3. miejsce w rzucie dyskiem.

Gosia! Życzymy Tobie dalszych sukcesów.

 

WP/Pałys

Powrót na górę strony