Szkolna gala z okazji obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości

Dzień 11 listopada ustanowiony został uroczystym Świętem Niepodległości na mocy ustawy z dnia 23 kwietnia 1937 r. o Święcie Niepodległości. Setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości funkcjonariusze i pracownicy Szkoły Policji w Pile uczcili uroczystą zbiórką, podczas której wręczone zostały awanse, nagrody i wyróżnienia.

Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. Po 123 latach zaborów – niewoli naznaczonej walką, cierpieniem i wysiłkiem wielu pokoleń Polek i Polaków – nasz kraj odzyskał suwerenność. Rok 2018 wyznacza rocznicę szczególną – jest to bowiem już setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W uroczystej zbiórce, zorganizowanej w Szkole Policji w Pile dla uczczenia tego szczególnego dnia, uczestniczyli Komendanci Szkoły, kadra kierownicza, funkcjonariusze oraz pracownicy.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości oraz związany z tym Dzień Służby Cywilnej były okazją do wyróżnień, awansów oraz nagród. Wśród uhonorowanych byli funkcjonariusze i pracownicy Szkoły Policji w Pile oraz przebywający obecnie na kursach słuchacze. Dodatkowo Prezydium Zarządu Głównego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów nadało insp. Beacie Różniak-Krzeszewskiej – Komendantowi Szkoły Policji w Pile - Krzyż Niepodległości z Gwiazdą kategorii pierwszej.  Wręczone zostały również nagrody dla laureatów, przeprowadzonego 7 listopada w naszej Szkole, konkursu „Meandry Kryminalistyki” zorganizowanego przez Zakład Służby Kryminalnej Szkoły Policji w Pile.

Po części oficjalnej odbył się występ artystyczny przygotowany przez nauczycieli i uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Pile. Następnie zebrani mogli obejrzeć przygotowaną w szkolnej galerii sztuki „Akwarium” wystawę dotyczącą Policji Państwowej w latach 1919-1939 oraz Policji Województwa Śląskiego 1922-1939 autorstwa Biura Historii i Tradycji Policji Komendy Głównej Policji.

 

Paulina Politowska

 

Powrót na górę strony