Kryminalistyka wśród nauczycieli

Wykładowcy Zakładu Służby Kryminalnej zostali zaproszeni do udziału w prelekcji i warsztatach kryminalistycznych podczas XVIII Ogólnopolskiego Zjazdu Nauczycieli Języka Niemieckiego organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego oddział Piła.


Asp. szt. Małgorzata Krzyżan, asp. sztab. Marcin Mańczak, st. asp. Maciej Galar i asp. Artur Pinkowski zarówno na miejscu symulowanego miejsca zdarzenia o charakterze kryminalnym, jak i w dwóch salach prelekcyjnych opowiadali o celach i głównych zasadach pracy technika kryminalistyki.

Zajęcia wzbudziły duże zainteresowanie wśród uczestników Zjazdu. Padały liczne pytania o trudności i zakres merytoryczny służby, emocjonalne i psychologiczne aspekty wykonywanych czynności oraz o realia policyjnej służby w odniesieniu do literackich wzorców zawartych w powieściach kryminalnych. Wszystkie te elementy spotkały się ze zrozumieniem grona pedagogicznego i chęcią promocji wśród uczniów szkół średnich pomysłu na wstąpienie do Policji.

ZSK/Sebastian Wegner 
 

 

Powrót na górę strony