V Wakacyjne Mistrzostwa w Piłce Nożnej

W dniu 4 sierpnia 2018 r. na terenie Szkoły Policji w Pile odbyły się V Wakacyjne Mistrzostwa w Piłce Nożnej Żaki CUP 2018 r. o Puchar Komendanta Szkoły Policji w Pile. Pomysłodawcą tego sportowego przedsięwzięcia jest asp. Przemysław Zublewicz, na co dzień wykładowca Zakładu Służby Kryminalnej w Szkole Policji w Pile.

Organizatorem przedsięwzięcia byli: Komendant Szkoły Policji w Pile insp. Beata Różniak – Krzeszewska oraz NSZZP w Szkole Policji w Pile.

Do rywalizacji przystąpiło siedem drużyn:

- Akademia Piłkarska Reissa Piła

- Akademia Fair – Play Złotów

- Football Academy Piła I

- Football Academy Piła II

- Football Academy Nakło

- Orzeł 2010 Wałcz

- UKS Kotuń

- Calcio Wągrowiec.

Kilka minut po godzinie 10.00 oficjalnie Mistrzostwa otworzył p.o. Zastępca Komendanta Szkoły Policji w Pile nadkom. dr Marcin Druszcz. Rozgrywki młodych piłkarzy były bardzo pasjonujące. Drużyny oddawały serce w każdym meczu, a doping rodziców, kibiców był na najwyższym poziomie. Niezwykłą dumą napawa uczestnictwo dzieci w takich zawodach. Są bardzo zaangażowane, a stosując zasady fair play tworzą wspaniałe widowisko.

Puchar Komendanta Szkoły Policji w Pile w V Wakacyjnych Mistrzostwach w Piłce Nożnej Żaki CUP 2018 zdobyła Akademia Piłkarska Reissa Piła.

II miejsce: Calcio Wągrowiec,

III miejsce: Football Academy Piła I.

Wyróżniono także najlepszego bramkarza Turnieju, którym został Dawid Pawelec reprezentujący drużynę Football Academy Piła, najlepszego strzelca - Alan Piechnik z Calcio Wągrowiec oraz najlepszego zawodnika Turnieju - Jakub Zdunek z Akademii Piłkarskiej Reissa Piła. Puchary i wyróżnienia w imieniu Komendanta Szkoły Policji w Pile wręczył Kierownik Zakładu Prewencji i Technik Interwencyjnych nadkom. dr Michał Zielonka oraz przewodniczący Zarządu Szkolnego NSZZP w Szkole Policji w Pile, asp. Przemysław Zublewicz. W przerwach między meczami dzieci mogły odwiedzić stanowisko techników kryminalistyki i radiowóz. Policjanci opowiadali, w jaki sposób ujawnia się ślady na miejscu zdarzenia i prezentowali sprzęt, na którym pracuje Policja. Pogoda dopisała w dniu Turnieju. Organizatorzy zadbali o ochłodę dla wszystkich. Były lody, zimna woda, kawa i herbata. Przygotowano także grilla dla wszystkich uczestników, a strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pile rozstawili kurtynę wodną.

W imieniu Organizatorów dziękujemy wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. Szczególne słowa uznania kierujemy do wszystkich drużyn, trenerów i rodziców.


NSZZP/Sebastian Wegner 
 

Powrót na górę strony