Mistrzostwa Jednostek Szkoleniowych Policji w Piłce Nożnej Drużyn 6-osobowych.

W sobotę 16 września przy pięknej pogodzie rozegrano III Mistrzostwa Jednostek Szkolnych o puchar Komendanta Głównego Policji nadinsp. dr. Jarosława Szymczyka.

Do rywalizacji przystąpiły reprezentacje Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, Szkoły Policji w Słupsku, Szkoły Policji w Katowicach, Szkoły Policji w Pile.

Mistrzostwa otworzyła Komendant Szkoły Policji w Pile insp. Beata Różniak-Krzeszewska oraz kierownik Zakładu Prewencji i Technik Interwencyjnych nadkom. Mariusz Miernowski.

Mecze, trwające 2 x 10 minut, były rozgrywane systemem każdy z każdym. Zacięte i emocjonujące spotkania, wyłoniły zwycięzcę, którym okazała się reprezentacja Szkoły Policji w Katowicach. Drużyna otrzymała, z rąk insp. Beaty Różniak-Krzeszewskiej, puchar Komendanta Głównego Policji.

Drugie miejsce zajęła Szkoła Policji w Pile, otrzymując puchar ufundowany przez Komendanta Szkoły Policji w Pile. Trzecie miejsce zajęła reprezentacja Centrum Szkolenia Policji Legionowie, otrzymując puchar ufundowany przez Zarząd Szkolny NSZZ Policjantów.

Kolejne miejsca zajęły reprezentacje Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz Szkoły Policji w Słupsku.

Podczas mistrzostw wyłoniono również najlepszego zawodnika, bramkarza oraz strzelca. Najlepszym zawodnikiem turnieju okazał się Karol Ponikiewski z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, najlepszym brakarzem okazał się Dariusz Walczak ze Szkoły Policji w Katowicach, a najlepszym strzelcem - Jacek Cyran ze Szkoły Policji w Pile.

Nasza reprezentacja wystąpiła w następującym składzie: podinsp. Jacek Słoński, kom. Wojciech Kur, podkom. Artur Lepalczyk asp. Przemysław Zublewicz, asp. Łukasz Wiśniewski, mł. asp. Sebastian Polak, mł. asp. Jacek Cyran.

Podczas zawodów liczył się nie tylko aspekt rywalizacji, ale przede wszystkim wspólna integracja. Można było usłyszeć miłe słowa skierowane do organizatorów turnieju za wspaniała oprawę mistrzostw. Dziękujemy wszystkim reprezentacjom za przybycie i do zobaczenia z rok.

Przemysław Zublewicz

Powrót na górę strony