Przygotowania do międzynarodowego szkolenia CEPOL

Szkoła Policji w Pile w dniach od 18 do 29 września 2017 r. będzie organizatorem, wraz z Europolem oraz Interpolem, międzynarodowego szkolenia „Child sexual exploitation – victim identification”, które dotyczyć będzie wykorzystywania seksualnego dzieci, a przede wszystkim identyfikacji ofiar przestępstwa. Uczestnikami będą przedstawiciele 25 państw członkowskich, a zajęcia poprowadzą eksperci z Wielkiej Brytanii, USA, Kanady, a także Australii.

W związku z powyższym, biorąc pod uwagę rozmiar przedsięwzięcia, w dniu 16 sierpnia w Szkole Policji w Pile odbyło się spotkanie robocze, w którym uczestnikiem był przedstawiciel Europolu, pan Silviu-George Crisan, specjalista do walki z cyberprzestępczością.

Spotkanie zainaugurowała wizyta pana Silviu Crisan u komendanta Szkoły Policji w Pile insp. Beaty Różniak-Krzeszewskiej oraz zastępcy komendanta Szkoły nadzorującego pion dydaktyczny podinsp. Michała Kominowskiego.

Celem spotkania było omówienie kwestii organizacyjnych oraz merytorycznych, związanych z przygotowaniem do realizacji szkolenia.

Spotkanie zostało poprowadzone przez kom. Adrianę Niemczuk-Gorgoń, managera kursu CEPOL ze Strony Szkoły Policji w Pile.

 

SP

Powrót na górę strony