Szkolenie w UKS w Bydgoszczy

Data publikacji 23.12.2014

Szybko zmieniająca się rzeczywistość w zwalczaniu przestępczości w Polsce, mobilizuje organy powołane do ścigania do lepszej współpracy, a co za tym idzie ...

Szkolenie w UKS w Bydgoszczy Szybko zmieniająca się rzeczywistość w zwalczaniu przestępczości w Polsce, mobilizuje organy powołane do ścigania do lepszej współpracy, a co za tym idzie, wymiany doświadczeń w ramach wspólnych szkoleń, czy też warsztatów. Dlatego też wykładowcy Szkoły: podinsp. Zbigniew Bogusz i kom. Michał Zielonka przeprowadzili szkolenie pracowników Urzędu Kontroli Skarbowej w Bydgoszczy z zakresu szeroko rozumianej taktyki i techniki prowadzenia przeszukań.
Szkolenie w UKS w Bydgoszczy W trakcie szkolenia poruszyli m.in. zagadnienia dotyczące: rozpoznania miejsca planowanego przeszukania, przygotowania do planowanego przeszukania, planowania przeszukania, zasad bezpieczeństwa podczas przeszukania, uprawnień i obowiązków wynikających z przepisów prawa i procedur oraz taktyki i technik prowadzenia przeszukania z uwzględnieniem specyfiki miejsca przeszukania.
Spotkanie miało również walory wymiany doświadczeń. Można się zatem spodziewać, w przyszłości, wspólnych przedsięwzięć zmierzających do zmniejszania procederu przestępczej działalności.

autor: Krzysztof Opaliński

(23.12.14)

Powrót na górę strony