Uśmiech Dziecka

Data publikacji 23.12.2014

Tak też było i tym razem, kiedy to funkcjonariusze ze Szkoły: podinsp. Zbigniew Bogusz, nadkom. Ryszard Przewoźniak, kom. Michał Zielonka i asp. Paweł ...

Uśmiech Dziecka Jak twierdzi Paulo Coelho, „Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił tego, czego się pragnie”.
Tak też było i tym razem, kiedy to funkcjonariusze ze Szkoły: podinsp. Zbigniew Bogusz, nadkom. Ryszard Przewoźniak, kom. Michał Zielonka i asp. Paweł Dobosz odwiedzili chorego Piotrusia.
Marzeniem jedenastoletniego chłopca było spotkanie z policjantami pionu kryminalnego, w tym z grupy realizacyjnej i poznanie specyfiki pracy. Podczas spotkania Piotruś, wraz z bliskimi, miał możliwość uczestniczyć w specjalnie przygotowanej na to spotkanie inscenizacji odbijania zakładnika, a później kryminalistycznego badania miejsca zdarzenia. Po pełnej wrażeń akcji, przyszedł czas na zapoznanie z wyposażeniem umundurowanych policjantów, a następnie na ujawnianie i zabezpieczanie śladów kryminalistycznych. Trzeba przyznać, że Piotruś był przygotowany i zadawał bardzo ciekawe pytania. Najwięcej jednak radości sprawiło mu oglądanie, wraz z rodzicami i bratem, przygotowanego pokazu policjantów grupy realizacyjnej. Chłopiec był zachwycony, a na jego twarzy malował się uśmiech.

autor: Zbigniew Bogusz

(23.12.14)

Powrót na górę strony