Szkolimy nie tylko policjantów

Data publikacji 11.12.2013

Dobiegła końca kolejna edycja wspólnego szkolenia policjantów i żołnierzy żandarmerii wojskowej, którego tematem była specyfika współpracy z osobowymi ...

Szkolimy nie tylko policjantów Dobiegła końca kolejna edycja wspólnego szkolenia policjantów i żołnierzy żandarmerii wojskowej, którego tematem była specyfika współpracy z osobowymi źródłami informacji.
Szkolenie jest organizowane dla policjantów prowadzących czynności operacyjno – rozpoznawcze. Tym razem po raz drugi w szkoleniu uczestniczyli żandarmi. Podobnie jak w maju br., bezcenną okazała się wymiana doświadczeń, które wzajemnie wzbogacają pracę obu służb.
Specyfiką tego rodzaju szkoleń jest sposób ich prowadzenia - poza wykładami prowadzona jest dyskusja, która rzuca nowe światło na wiele zagrożeń w omawianych zagadnieniach.
Najważniejszą jednak częścią szkolenia są symulacje, w trakcie których uczestnicy szkolenia doskonalą praktyczne umiejętności. Doświadczenia związane z uczestnictwem w ćwiczeniach praktycznych dobitnie wskazują zarówno mocne, jaki i słabe strony słuchacza, które trzeba jeszcze pogłębić.
Symulacje przeprowadzane są przez policjantów komórek ds. werbunków, jednak w trakcie tej edycji szkolenia, która była wyjątkowa również z powodu liczby słuchaczy (było ich czterdziestu dziewięciu), w rolach pozorantów występowali wykładowcy Zakładu Służby Kryminalnej, tj. asp. Hanna Bigielmajer, podkom. Artur Mazur oraz asp. Robert Aftyka.
Po raz kolejny zarówno policjanci, jak i żołnierze żandarmerii bardzo wysoko ocenili przygotowanie prowadzących szkolenie, tj. podinsp Jacka Słońskiego, podinsp Wiesława Malowanego oraz sam program szkolenia, który został opracowany m.in. przez kadrę Zakładu Służby Kryminalnej pilskiej Szkoły Policji.
Takie oceny są dla nas powodem do dumy, jednak obligują nas do dalszej wzmożonej pracy. Program szkoleń na 2014 rok nie pozwala o tym zapomnieć i przewiduje aż dwadzieścia edycji szkoleń z zakresu współpracy z osobowymi źródłami informacji, w trakcie których przeszkolonych ma zostać ponad trzystu policjantów.

Szkolimy nie tylko policjantów Szkolimy nie tylko policjantów Szkolimy nie tylko policjantów Szkolimy nie tylko policjantów

autor: Marzena Brzozowska

(11.12.13)

Powrót na górę strony