Andrzejkowe odwiedziny

Data publikacji 04.12.2013

Przedstawiciele słuchaczy poszczególnych kompanii odwiedzili uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Leżenicy. Młodzi policjanci zapoznali się z zasadami ...

Andrzejkowe odwiedziny Przedstawiciele słuchaczy poszczególnych kompanii odwiedzili uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Leżenicy. Młodzi policjanci zapoznali się z zasadami funkcjonowania placówki oraz historią jej powstania. Warsztaty, zlokalizowane w Leżenicy koło Piły, powstały 23 grudnia 2009 r.
Placówka gwarantuje miejsce dla 25 osób niepełnosprawnych ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności z terenu powiatu pilskiego. Ludzie z niepełnosprawnością to nie tylko osoby poruszające się na wózku. Mogą to być także osoby niewidome, niesłyszące z niepełnosprawnością intelektualną czy z zaburzeniami psychicznymi, o czym mogli przekonać się wolontariusze z naszej szkoły.
Warsztaty dysponują pięcioma pracowniami: ogrodniczą, komputerowo - plastyczną, gospodarstwa domowego i zaradności życiowej, stolarsko - rzemieślniczą oraz krawiecką. Od początku powstania placówka współpracuje z samorządem pilskiej Szkoły Policji.
Obecna wizyta związana była z andrzejkami. Słuchacze naszej szkoły obdarowali podopiecznych słodyczami i różnymi upominkami. Wizyta zakończyła się wspólną zabawą. Dziękujemy serdecznie słuchaczom za przygotowanie wyjazdu oraz wszystkim naszym wolontariuszom, którzy dając siebie, niosą pomoc innym.

Andrzejkowe odwiedziny Andrzejkowe odwiedziny Andrzejkowe odwiedziny Andrzejkowe odwiedziny
Andrzejkowe odwiedziny Andrzejkowe odwiedziny Andrzejkowe odwiedziny Andrzejkowe odwiedziny

autor: Wojciech Thiel

(04.12.13)

Powrót na górę strony