Już wkrótce 60-lecie

Data publikacji 25.09.2013

W bieżącym roku obchodzimy 500-lecie potwierdzenia nadania Pile praw miejskich. Nasza Szkoła w roku jubileuszowym również zaangażowała się w te obchody.

Już wkrótce 60-lecie W bieżącym roku obchodzimy 500-lecie potwierdzenia nadania Pile praw miejskich. Nasza Szkoła w roku jubileuszowym również zaangażowała się w te obchody. Wystarczy choćby wspomnieć Festiwal Kryminału „Kryminalna Piła” czy majowy V Ogólnopolski Turniej Klas Policyjnych. Rok temu we wrześniu na tej stronie wspominaliśmy, że za dwa lata czeka nas ważna rocznica. Dziś przypominamy, że za kilka miesięcy, bo to już w przyszłym roku, nasza Szkoła będzie obchodziła 60. rocznicę powstania. Aby w pełni przygotować się do tego wyjątkowego jubileuszu, komendant Szkoły insp. Jerzy Powiecki powołał zespół ds. organizacji obchodów, na czele którego stanął jego zastępca nadzorujący pion logistyczny mł. insp. Roman Gryczka. Zespół rozpoczął prace nad przygotowaniem programu przedsięwzięć, które potrwają cały rok i będą przeznaczone nie tylko dla kadry, pracowników, emerytów Szkoły, ale także dla mieszkańców Piły. Nie da się bowiem ukryć, że Szkoła od wielu lat angażuje się w działalność społeczno-kulturalną miasta i powiatu. Świadczą o tym liczne wyróżnienia, m.in. w dziedzinie wolontariatu (III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Barwy Wolontariatu”), społecznej i kulturalnej (nagroda za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury - przyznana zarówno przez starostę jak i prezydenta). Z pewnością podczas obchodów nie zabraknie też przedsięwzięć promujących dorobek i historię Szkoły, która znana jest w kraju jako placówka kształcąca policjantów służby kryminalnej.

Już wkrótce 60-lecie Już wkrótce 60-lecie Już wkrótce 60-lecie Już wkrótce 60-lecie
Już wkrótce 60-lecie Już wkrótce 60-lecie Już wkrótce 60-lecie Już wkrótce 60-lecie

autor: Anna Fons

(25.09.13)

Powrót na górę strony