Gościnnie u sąsiadów

Data publikacji 20.09.2013

Rozpoczęcie roku szkolnego zawsze wiąże się ze wzmożonym działaniem prewencyjnym Policji w obszarze bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w poruszaniu ...

Gościnnie u sąsiadów Rozpoczęcie roku szkolnego zawsze wiąże się ze wzmożonym działaniem prewencyjnym Policji w obszarze bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w poruszaniu się po drogach publicznych, jednym z elementów tych działań są pogadanki w szkołach i przedszkolach prowadzone przez policjantów.
Po raz kolejny odwiedziliśmy dzieci z Publicznego Przedszkola nr 5 w Pile, które mieści się nieopodal Szkoły. Wykładowca Zakładu Służby Prewencyjnej – kom. Artur Kulczak przeprowadził pogadankę na temat podstaw ruchu drogowego. Dzieci dowiedziały się m.in. o pracy polskiej Policji, a także o zasadach bezpiecznej drogi ze szkoły i właściwym zachowaniu w przypadku kontaktu z osobą nieznajomą. Niepowtarzalne emocje u przedszkolaków zrobił pokaz rekwizytów używanych w pracy policjanta ruchu drogowego oraz symulacja kierowania ruchem przez policjanta, w której również uczestniczyły dzieci. Dziękując za wspaniałą zabawę i niepowtarzalne wrażenia, dzieci zaśpiewały piosenkę i obdarowały policjantów pięknymi laurkami.

Gościnnie u sąsiadów Gościnnie u sąsiadów Gościnnie u sąsiadów Gościnnie u sąsiadów
Gościnnie u sąsiadów Gościnnie u sąsiadów Gościnnie u sąsiadów Gościnnie u sąsiadów

autor: Wojciech Thiel

(20.09.13)

Powrót na górę strony