Wizyta u Przyjaciół

Data publikacji 19.09.2013

Wizyty w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Leżenicy należą już do tradycji i trwają od czasu powstanie tej placówki, tj. od grudnia 2009 r. Wczorajsza odbyła ...

Wizyta u Przyjaciół Wizyty w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Leżenicy należą już do tradycji i trwają od czasu powstanie tej placówki, tj. od grudnia 2009 r. Wczorajsza odbyła się z inicjatywy samorządu szkolnego słuchaczy. Jak zawsze, młodzi policjanci spotkali się z ciepłym przyjęciem. Dla niektórych z nich było to pierwsze spotkanie z ludźmi niepełnosprawnymi i na pewno zdobyli nowe przydatne w życiu w doświadczenie.

Wizyta u Przyjaciół Podczas wizyty funkcjonariusze zwiedzili sale, w których uczą się i pracują uczestnicy WTZ oraz zapoznali się z życiem codziennym placówki. Warsztaty dysponują pięcioma pracowniami: ogrodniczą, komputerowo - plastyczną, gospodarstwa domowego i zaradności życiowej, stolarsko-rzemieślniczą oraz krawiecką. Podopieczni warsztatu objęci są również opieką psychologa, pielęgniarki i rehabilitanta. Bardzo istotnym jest fakt, że większość z tych osób do czasu utworzenia placówki przebywała w domu. Odkąd zostali przyjęci do placówki, nawiązali nowe znajomości, odkryli w sobie różne umiejętności i talenty - wyszli do społeczeństwa, a jednocześnie uczą się odnajdywać radość życia pomimo swojej niepełnosprawności. Na zakończenie wizyty gospodarze zaprosili nas na wspólną kawę i ciastka.

autor: Wojciech Thiel

(19.09.13)

Powrót na górę strony