Nie pusta, lecz niebieska

Data publikacji 17.12.2012

Przedstawiciele samorządu szkolnego słuchaczy post. Justyna Niczke i post. Szymon Choczaj wraz z opiekunem samorządu - podinsp. Wojciechem Thielem ...

Nie pusta, lecz niebieska Przedstawiciele samorządu szkolnego słuchaczy post. Justyna Niczke i post. Szymon Choczaj wraz z opiekunem samorządu - podinsp. Wojciechem Thielem, uczestniczyli w akcji ?Pusta choinka?.
Wspomniana inicjatywa miała miejsce w ubiegłą sobotę w pilskiej Galerii Atrium Kasztanowa i została zorganizowana po raz pierwszy w naszym mieście z inicjatywy Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Uczestniczył w niej zaprzyjaźniony z naszą Szkołą ks. Leonard Zych - dyrektor Centrum Charytatywno ? Opiekuńczego ?Caritas? w Pile. Na stojącej w Galerii świątecznej choince zawisły symboliczne bombki, na których wypisane zostały świąteczne marzenia dzieci z najuboższych rodzin z Piły i Szydłowa. Maluchy zostały wytypowane przez nauczycieli i szkolnych pedagogów. Każdy, kto chciał spełnić choć jedno z dziecięcych marzeń mógł podejść, zdjąć bombkę i dokonać zakupu lub wpłacić odpowiednią kwotę na rzecz wybranego dziecięcego marzenia.

Nie pusta, lecz niebieska Z inicjatywy samorządu szkolnego słuchaczy ufundowano ?bombkowe? prezenty. Dzięki wielkim sercom udało się spełnić pięć marzeń. Były wśród nich prośby o kurtki zimowe, szaliki, rękawiczki, dresy sportowe, plecak, piórnik i przybory szkolne. Warto również dodać, że podczas akcji w ramach artystycznych prezentacji, na scenie wystąpiły także uczennice klas ?policyjnych? z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej w Pile oraz uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z Leżenicy.
Honorowy patronat nad inicjatywą objęli: ordynariusz Diecezji Koszalińsko - Kołobrzeskiej - JE. biskup Edward Dajczak, prezydent Piły - Piotr Głowski oraz starosta pilski - Mirosław Mantaj. W sumie dzięki ofiarności pilan, a także instytucji, organizacji i stowarzyszeń, udało się spełnić marzenia 152 dzieci, które swoje prezenty znajdą pod wigilijną choinką.

Nie pusta, lecz niebieska Nie pusta, lecz niebieska Nie pusta, lecz niebieska Nie pusta, lecz niebieska

autor: Anna Fons

(17.12.12)

Powrót na górę strony