XV Ogólnopolskie Sympozjum...

Data publikacji 07.11.2011

Już po raz piętnasty spotkali się eksperci mechanoskopii na organizowanym corocznie Ogólnopolskim Sympozjum Policyjnych Ekspertów Mechanoskopii, które w tym roku ...

XV Ogólnopolskie Sympozjum... Już po raz piętnasty spotkali się eksperci mechanoskopii na organizowanym corocznie Ogólnopolskim Sympozjum Policyjnych Ekspertów Mechanoskopii, które w tym roku odbyło się w Ośrodku MSWiA w Szklarskiej Porębie.

W ramach sympozjum, którego organizatorem był Zakład Broni i Mechanoskopii Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji, zostały m.in. zaprezentowane referaty dotyczące zarządzania jakością w laboratoriach kryminalistycznych, współpracy międzynarodowej w zakresie zwalczania przestępczości samochodowej, problematyki badań mechanoskopijnych, w tym nietypowych opinii wykonywanych przez ekspertów z laboratoriów kryminalistycznych KWP/KSP.

Sympozjum, na którym obecny był rownież przedstawiciel pilskiej Szkoły, wykładowca Zakładu Kryminalnego asp. sztab. Janusz Trzyna, pozwoliło na wymianę doświadczeń oraz zapoznanie się z nowymi programami i możliwościami technicznymi wykorzystywanymi w badaniach mechanoskopijnych na podstawie ujawnionych śladów na miejscu zdarzenia.

autor: Marzena Brzozowska

(10.10.11)

Powrót na górę strony