Wicemistrzyni Świata Masters

W ostatnim tygodniu marca 2019 roku w Toruniu odbyły się 8. Halowe Mistrzostwa Świata Masters w Lekkiej Atletyce. W mistrzostwach wzięło udział blisko 4500 sportowców z 88 państw. Wśród reprezentantów Polski znalazła się między innymi asp. szt. Małgorzata Krzyżan - młodszy wykładowca Zakładu Służby Kryminalnej Szkoły Policji w Pile.

W pierwszym dniu mistrzostw, utalentowana zawodniczka w pilskiej Szkoły wystartowała w konkurencji pchnięcia kulą kobiet W50 i zajęła 8. miejsce. Kilka dni później, w swojej koronnej konkurencji, jaką jest rzut dyskiem, nasza koleżanka zdobyła srebrny medal i tytuł halowej wicemistrzyni Świata w rzucie dyskiem kobiet W50.

Jak mówi sama medalistka, jest jeszcze zbyt wcześnie na osiąganie pełnych możliwości, ale można patrzeć w nadchodzący sezon optymistycznie, a czekają ją jeszcze 15. Mistrzostwa Polski w Rzutach Nietypowych, 29. Mistrzostwa Polski Masters w Lekkiej Atletyce i 21. Mistrzostwa Europy Masters w Lekkiej Atletyce, które odbędą się w dniach 5-15 września 2019 roku w Wenecji.

 

ZSK/Sebastian Wegner

 

Powrót na górę strony