Życie masz tylko jedno

Data publikacji 14.06.2011

Nieprawidłowe przejeżdżanie i wyprzedzanie w pobliżu przejść dla pieszych, nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu, niedostosowanie prędkości do warunków ...

Życie masz tylko jedno Nieprawidłowe przejeżdżanie i wyprzedzanie w pobliżu przejść dla pieszych, nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu, niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, wjazd przy czerwonym świetle na skrzyżowanie - to najczęstsze przyczyny wypadków z winy kierującego. Mogli się tego dowiedzieć uczniowie klas drugich o profilu policyjnym podczas kolejnej wizyty w Szkole.

Życie masz tylko jedno Duże wrażenie zrobiła na licealistach statystyka, a dokładniej porównanie liczby wypadków i ich skutków w wybranych krajach Europy. W Polsce na 100 wypadków jedenaście osób ginie; dla porównania w Niemczech śmierć w wyniku wypadku odnoszą dwie osoby, w Holandii - trzy, a we Francji - siedem.

Większość uczniów, która odwiedziła naszą Szkołę pragnie jak najszybciej zdać egzamin na prawo jazdy. Jesteśmy przekonani, że to dzisiejsze spotkanie będzie miało pozytywny wpływ na respektowanie przez nich przepisów ruchu drogowego, co w przyszłości wpłynie na zmniejszenie liczby wypadków na drogach.

Życie masz tylko jedno Życie masz tylko jedno Życie masz tylko jedno Życie masz tylko jedno

(02.12.08)

Powrót na górę strony