Nie samą nauką ...

Data publikacji 08.06.2011

Po intensywnym tygodniu nauki, w pierwszym dniu czerwca, piętnastu słuchaczy kompanii 3 (pluton 5), wraz z trzema wykładowcami Szkoły wyruszyło na spływ kajakowy rzeką Rurzycą.

Nie samą nauką ... Po intensywnym tygodniu nauki, w pierwszym dniu czerwca, piętnastu słuchaczy kompanii 3 (pluton 5), wraz z trzema wykładowcami Szkoły wyruszyło na spływ kajakowy rzeką Rurzycą. Do pokonania mieli trasę ok. 20 km przebiegającą przez malowniczo położone tereny.

Dla większość uczestników spływu (z wyjątkiem wykładowców) był to chrzest na szlaku kajakowym. Radzili oni sobie jednak dzielnie, tym bardziej, że pogoda dopisała. Najwięcej wysiłku fizycznego wymagało pokonanie czterech jezior, z których największe - jezioro Krąpsko Górne ma 2,9 km długości. Rzeka natomiast wymagała od uczestników nieco sprytu i umiejętności z uwagi na przeszkody w postaci powalonych konarów, mielizn i licznych kamieni. Nie obyło się bez przenoszenia kajaków w miejscach, w których przeszkód w żaden sposób nie dało się przepłynąć.

W trakcie spływu śmiechu i zabawnych sytuacji było co niemiara. Na mecie, pomimo zmęczenia, na twarzach wszystkich uczestników malowało się zadowolenie. Kilku złapało bakcyla turystyki kajakowej i z pewnością nie poprzestaną na tym jednym spływie. Może inni pójdą ich śladem? Naprawdę warto.

Nie samą nauką ... Nie samą nauką ... Nie samą nauką ... Nie samą nauką ...
Nie samą nauką ... Nie samą nauką ... Nie samą nauką ... Nie samą nauką ...
Nie samą nauką ... Nie samą nauką ... Nie samą nauką ... Nie samą nauką ...

(03.06.08)

Powrót na górę strony