Wolontariat - jesteśmy na podium!

Data publikacji 15.06.2011

Szkoła Policji w Pile znalazła się w gronie 10 nominowanych (wybranych z ponad 1000 instytucji z całej Polski) do tytułu "Wolontariusz Roku" w konkursie "Barwy Wolontariatu". Spośród finałowej dziesiątki ...

Wolontariat - jesteśmy na podium! Szkoła Policji w Pile znalazła się w gronie 10 nominowanych (wybranych z ponad 1000 instytucji z całej Polski) do tytułu "Wolontariusz Roku" w konkursie "Barwy Wolontariatu". Spośród finałowej dziesiątki nasza Szkoła zajęła zaszczytne trzecie miejsce. Uroczyste wręczenie nagród - statuetek odbyło się w warszawskim Teatrze Muzycznym "Roma" podczas Gali Wolontariatu, nad którą honorowy patronat objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński. W tym wyjątkowym dniu, dla wszystkich ludzi dobrej woli zagrali i zaśpiewali m.in. Ewa Bem, Artur Gadowski i finaliści Festiwalu Piosenki Zaczarowanej.

Wolontariat - jesteśmy na podium! Konkurs "Barwy Wolontariatu", organizowany przez Sieć Centrów Wolontariatu, skierowany jest do wolontariuszy, osób korzystających z ich pomocy, przedsiębiorstw, które realizują program wolontariatu pracowniczego, organizacji pozarządowych i instytucji publicznych współpracujących z wolontariuszami i wspierających ruch wolontarystyczny w Polsce.

Wolontariat - jesteśmy na podium! Nasza Szkoła otrzymała statuetkę za działania społeczne, w które angażują się słuchacze, kadra i pracownicy Szkoły i za otwartość na wszelkie inicjatywy w tym zakresie, m.in. za działalność szkolnego Klubu HDK PCK "eRka", którego członkowie od początku swojej działalności oddali aż 16 tys. litrów krwi oraz za opiekę nad mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej w Rzadkowie i działania na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Wolontariat - jesteśmy na podium! Poza wspomnianymi działaniami, warto również dodać, że w listopadzie ubiegłego roku w naszej Szkole przeprowadzono specjalistyczne szkolenie nauczycieli powiatu pilskiego i policjantów, które poprowadzili wolontariusze Pokojowego Patrolu - instruktorzy programu edukacyjnego "Ratujemy i uczymy ratować". W ramach wolontariatu, pilska Szkoła Policji, współpracuje z innymi placówkami oświatowymi, m.in. z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej w Pile, w której realizowany jest nowy blok edukacyjny pod nazwą "Wybrane zagadnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego". Komendant Szkoły Policji w Pile objął też swoim patronatem program "Szkolenie policyjne w technikum administracji z rozwiniętym modułem przedmiotów policyjno-prawnych", który realizowany jest w jednej z klas Zespołu Szkół Technicznych w Skwierzynie.

Wolontariat - jesteśmy na podium! Od kilku lat nasi wykładowcy organizują zajęcia profilaktyczne z zakresu przeciwdziałania narkomanii. W szkołach prowadzone są spotkania dla pedagogów oraz rodziców, podczas których poruszana jest tematyka społeczno-prawnych skutków tego zjawiska. Spotkania te cieszą się dużym zainteresowaniem.

Jednym z elementów naszej działalności, za którą otrzymaliśmy tę zaszczytną nagrodę była także działalność kulturalna i otwartość na społeczeństwo. Mieszkańcy Piły oraz turyści mają możliwość zwiedzania obiektów Szkoły, zapoznania się z jej historią oraz dniem dzisiejszym. Podczas wycieczek, goście poznają strukturę Szkoły, dowiadują się, na czym polega szkolenie policjantów oraz jakie wymogi trzeba spełnić, aby zostać funkcjonariuszem policji.

Wolontariat - jesteśmy na podium! Pilanie, słuchacze i pracownicy Szkoły mają możliwość uczestniczenia w organizowanych imprezach kulturalnych. W 2007 roku w Szkole zorganizowano 14 wykładów i prelekcji. Wstęp na te imprezy jest wolny, a każdemu spotkaniu towarzyszą specjalnie przygotowane prezentacje multimedialne. Oprócz tego, aktywnie działa szkolna Galeria Sztuki "Akwarium", w której w minionym roku. zorganizowano 11 wystaw.

Działalność społeczna Szkoły Policji w Pile ma na celu integrację ze społeczeństwem, pomoc i propagowanie wśród młodych funkcjonariuszy policji tak ważnych cech jak odpowiedzialność, partnerstwo i opieka nad drugim człowiekiem.

Na retransmisję Gali Wolontariatu zapraszamy w najbliższą niedzielę, 27 stycznia o godz. 19.00 do programu 2 TVP.

(22.01.08)

Powrót na górę strony